• |
  • |
  • |

Bizim çalışma yeri sistemimiz MB modüler yapı sistemimiz ile tamamen örtüşür.

Ergonomi, yaptıklarımızın ölçüsü

Çalışma yeri ergonomisinin ana hedefi kişilerin çalışması için ve teknik tesislerden ve aletlerden yararlanması için uygun çalışma şartlarının oluşturulmasıdır. Bir insan ömründe ortalama olarak 10.000 gün çalışır! Çalışma yerinde yanlış ergonomik tutum, hareket ve iş akışları bu nedenle hem çalışanların sağlığı hem de verimlilik açısından ciddi etkilerle sonuçlanır.

İşletme ekonomisi açısından ergonomik bir çalışma yeri çalışmaya bağlı hastalıkları azaltan ve çalışanların performansını arttıran iyi bir sermaye yatırımıdır. Bu nedenle ergonomik çalışma yerleri için en önemli temel kuralların hakkını vermek amacıyla çözümler geliştirdik:

Yükseklik ayarlı çalışma yeri, her vücut yapısı için optimum.

Çalışma konumu ve vücudun duruşu değiştirildiğinde iş sağlığı açısından yararlıdır. Özellikle personel değişiminin sık yaşandığı montaj ve vardiyalı işletimlerde günümüzde ergonomik, yükseklik ayarı yapılabilen çalışma tezgâhları vazgeçilmezdir.


Ergonomik şekilde oturmak için doğru çalışma sandalyesi.

Doğru şekilde oturan daha iyi çalışabilir. Sırt ağrıları özellikle oturarak yapılan çalışmalarda en sık karşılaşılan şikâyettir ve hastalığa bağlı iş kazalarının sebebidir. Çalışma yerlerinde aletlerin ve iş parçalarının uygun olmayan şekilde hazırlanması nedeniyle hatalı tasarımı, ergonomik açıdan uygun olmayan oturma durumlarıyla daha yoğun olur.


Aletler için ergonomik kavrama alanı.

Esasen gerekli olan bütün parçalar, aletler ve tüm aksesuar, vücudun ve kolların dönmesini önlemek amacıyla çalışanın ergonomik olarak ulaşabileceği bir mesafede bulunmalıdır. Burada el eklemlerinin parçaları kavrama sırasında eğilmeleri ve uzanma mesafeleri azalır, bu şekilde tek taraflı ve tekrarlanan hareketlerden kaynaklanan aşırı yüklenmeler ve yaralanmalar önlenmiş olur.

Mükemmel ergonomi için parçaların ihtiyaca uygun olarak hazır tutulması.

Doğrudan çalışanın erişim mesafesine getirilen ve ergonomik açıdan mükemmel biçimde uyarlanmış ve yüksekliği ayarlanabilir parça hazneleri sayesinde kavrama mesafeleri kısaltılmıştır. Bu haznelerin konumu; parça alımı esnasında yapılan hareketin kesintisiz, vücuttan dışarı doğru yay biçiminde yukarı yükselecek şekilde olmalıdır.

Optimum ergonomik aydınlatma.

Yüksek verim ve işleme kalitesi için ana koşul doğru, yüksekliği ayarlanabilir o andaki çalışma yeri ve yapılmakta olan iş ile uyumlu bir aydınlatmadır. Çünkü ergonomik aydınlatma durumları erken yorulmayı önler, konsantrasyon kabiliyetini yükseltir ve hata yapma riskini azaltır.

 

Login
Çalışma yeri yapılandırıcı

Şimdi çalışma yerinizi kendi taleplerinize göre kolayca online olarak planlayın.

Mobil sistemler yapılandırıcı

İhtiyaca göre mobil sistemleri şimdi doğrudan online olarak planlayın.

Yenilikler videosu 2012/II

item çalışma yeri sistemi, üretiminizin daha da verimli olmasını sağlar!