• |
  • |
  • |

Yapı serisi XMS — entegre makine tasarımı

XMS yapı serisinin yeni profilleri performans yerine montaj yerinden tasarruf sağlar. X 8 XMS profilleri sadece 40 mm genişliğindedir ve yapı serisinin tüm avantajlarını sunar. Burada da içeri gürültü ve toz girmemesi için kapılar, kapı conta profilleri ile temiz şekilde kapatılabilir.

X 8 Alüminyum örtme profili, X ve XMS yapı serisinin oluğunun bağlantılı bir şekilde kapatılmasını sağlar. Bu, temiz oda uygulamaları için mükemmeldir, özellikle örtme profili, lineer ünite KLE'de de kapalı bir yüzey sağlar.

Yeni emniyet sensörü 8 güvenlikte ayrıca avantaj sağlar. Şifrelenmiş bir RFID çip, temassız olarak çalışır ve profil oluğunda örtülü şekilde oturur.

item "German Design Award 2014" ödülünü kazandı!

Bu yıl da ürün ve iletişim tasarımı alanında en iyi Alman ürünü ödülü Solingen'e geldi. Daha önce ödül almış XMS profilimizin başarılı katılımlarıyla bu önemli yarış, yine en iyilerin en iyisi tarafından kazanıldı. Jüri, 1.900 başvuru arasından on kategoride en iyi 100 ürünü seçti ve ödülü item XMS yapı serisine layık gördü.

Yapı serisi XMS uluslararası "iF product design Award 2013" ödülünü almıştır.

Profil X 8 – XMS

XMS yapı serisinin avantajlarını bir küçük numarada mı istiyorsunuz? O zaman sizin aradığınız X 8 40x40 – XMS profilleridir. Bu profiller, kapalı yüzeylere ve kapı contaları için bağlantılara sahiptir. Hatta X 8 40x40 2N90 – XMS köşe profiline iki kapı dayanabilir. Kapı conta profili T2 – XMS, oluğun iç köşebendini kullanır ve iki kapının birlikte sızdırmazlığını sağlar. X 8 40x40 1N – XMS profiline uygun olarak item, kapı conta profili T1 – XMS'i sunar. X 8 40x40 – XMS profilleriyle, XMS yapı serisinde özellikle dar çerçeve konstrüksiyonları elde edilir.

Kapı conta profili T

Kapı conta profili T, kompakt profil X 8 40x40 – XMS ile inşa edilmiş konstrüksiyonlar için kapı dayanma noktası ve contasıdır. Bu profillerin özel köşebent oluklarına uyarlar. Kapı conta profili T2 – XMS köşe profili X 8 40x40 2N90 – XMS’ye dayanan iki kapının aynı anda sızdırmazlığını sağlar. Kapı conta profili T1 – XMS ise tek bir kapı içindir.

Emniyet sensörü 8, 24V DC

Yeni boyutta emniyet: Emniyet sensörü 8, 24V DC temassız çalışır ve bu sayede mekanik sürtünme olmadan her zaman güvenlidir. Bu, RFID teknolojisi sayesinde bir kodlu elektronik sistem sayesinde mümkün olur. Karıştırılması mümkün olmayan işaretli çipli tetikleme ünitesi, profil oluğu 8 içinde tamamen kaybolur. Sensör, çipin sensör bölgesinde bulunup bulunmadığını hassas şekilde kaydeder. Mekanik sistemin tersine kodlu çip müdahaleye karşı çok güvenlidir.

Sistem, devre noktalarının tekrarlama doğruluğunu ve yüksek bir güvenlik standardını garanti eder. Kısa devre emniyetli iki emniyet çıkışı, kumanda dolabında sinyal iletimini sağlar. Emniyet hatlarında entegre bir çapraz devre, kablo kesintisi ve yabancı gerilim denetimi bulunur. Farklı ölçüm noktalarını kombine etmek için 31 adede kadar sensör seri bağlanabilir. Sensörün çalışma durumu üç renkli bir LED sayesinde dışarıdan görülebilir. IP65 koruma sınıfı sayesinde emniyet sensörü 8, çoğu ortamda kullanılabilir.

09/2013 yeniliklerimiz konusunda ilave bilgileri ürün kataloğu kapsamında veya doğrudan yerel satış bayinizde bulabilirsiniz.

Contact

item Industrietechnik GmbH
Friedenstraße 107-109
42699 Solingen

Tel.: +49 / 212 / 658 03 00
info(at)item24.com
www.item24.com

Login
Yenilikler videosu XMS 2013/II

XMS yapı serisinin yeni profilleri performans yerine montaj yerinden tasarruf sağlar. Yenilikleri videoda görebilirsiniz.